لینکپ زندگی آینده ما را متحول می‌کند - ارنا نیوز
۱۷ام مهر ۱۳۹۸ admin اخبار بدون نظر


در این رویداد که  شانزدهم مهرماه در تالار ایوان شمس برگزار شد؛ مدیر تهران هوشمند، روحانی نژاد، رییس کارگروه IOT معاونت علمی ریاست جمهوری، یحیی نوریان، مدیر فب‌لب و ساجدی مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری شناسا نیز سخنرانی کردند.

علی رحمان پور، هم بنیانگذار linkap در سه سالگی این استارتاپ گفت: ما باید تلاش کنیم تا فناوری را در خدمت انسان ببینیم. ما لینکپ را ساختیم که همه بتوانند یک جا به هوشمند سازی دست پیدا کنند.

همچنین حمیدرضا رضاپناه، معاون توسعه کسب و کارهای شرکت فناپ زیرساخت در پاسخ به این سوال که چرا باید از سیستیم‌های قدیمی به IOT روی آورد می‌گوید iot قادر است داده‌ها را یک جا جمع آوری کند و جلوی عملکرد جزیره‌ای زیرسیستم‌ها را بگیرد.

iot قادر است امنیت، آسایش و بهره‌وری کارکنان را افزایش دهد و می‌تواند مصرف انرژی را کاهش دهد.

عرفان طاهر‌خانی، هم بنیانگذار و مدیرارشد فنی لینکپ: کاربر نیاز دارد با محیط اطراف تعامل پیدا کند.

 

ساجدی در سخنرانی خود به این موضوع اشاره کرد که موضوعات چندوجهی و کاربردی و آینده‌سازی وجود دارند که در آینده بیشتر از آنها خواهیم شنید. حوزه‌هایی که ممکن است تنوع کاربری زیادی داشته باشند. در حوزه سلامت، مدیریت شهری، حمل‌ونقل، هوشمندسازی و … حتما کاربرد دارد. عقبه این موضوع میتواند به بیگ دیتا و هوش مصنوعی پهلو بزند. هنوز حرف‌های زیادی برای گفتن و شنیدن در حوزه IOT وجود داره و قطعا لینکپ و لینکپ‌ها میتوانند در این زمینه امیدوار کننده باشند.

لینکپ چیست و چه کار می‌کند؟

شرکت راهبران اینترنت اشیا (سهامی خاص، ۵۲۹۰۹۵) با نام تجاری لینکپ (Linkap) ارایه‌دهنده راهکارهای یکپارچه اینترنت اشیا است. سازمان‌ها، کسب‌وکارها و افراد می‌توانند راهکارهای IoT مد نظر خود را از «بخش راهکارهای لینکپ» انتخاب کرده و آن‌ها را به صورت یکپارچه و بر بستر تازه‌ترین فناوری‌های «هسته IoT لینکپ» (Linkap IoT Core) دریافت کنند.

اینترنت اشیاء حوزه‌های متنوع و وسیعی را در برمی‌گیرد. در این میان تمرکز لینکپ بر ارایه راهکارهای هوشمندسازی محیطی است که در مجتمع‌های تجاری، اداری، صنعتی و مسکونی استفاده می‌شوند.

لینکپ چه زمانی و چگونه راه‌اندازی شد؟

در بهار سال ۱۳۹۵ و پس از راه‌اندازی نخستین شبکه LPWAN کشور (ویژه اینترنت اشیاء) توسط گروه تاراکسا، این گروه (به عنوان مجموعه‌ای پیشرو در حوزه هوشمندسازی و IoT) با مشارکت و همکاری مرکز نوآوری فناپ و سپس صندوق شناسا، به منظور ارایه خدماتی با کیفیت و تمرکز بالاتر، اقدام به راه‌اندازی لینکپ نمود. لینکپ (راهبران اینترنت اشیا) با راهبرد ارایه بستری از فناوری‌های «به‌روز»، «امن» و «مقرون‌به‌صرفه» برای ارایه خدمات IoT پا به عرصه گذاشته و از بهار ۹۶ و با راه‌اندازی مارکت عرضه راهکارها، خدمات خود را توسعه داده است. بازار هدف لینکپ در مرحله نخست منطقه و سپس عرصه جهانی است و از این رو راهبرد لینکپ در تمامی خدماتش، متمایز و رقابت‌پذیر بودن نسبت به پیشروان بین‌المللی این صنعت است.

نوشته لینکپ زندگی آینده ما را متحول می‌کند اولین بار در ارنا نیوز. پدیدار شد.


لینک های دانلود
برچسب ها

مطالب پیشنهادی

    دیدگاه شما در مورد این مطلب